ArabicEnglishPersianRussianTurkish
محصولات اورجینال دايموند كيميكال (Diamond Chemical) را با قیمت مناسب، تنها از نمایندگی‌های معتبر تهیه فرمایید!

پورد نانو چیست؟

 • انتشار: 11 آوریل 2019
 • 4207 بازدید
 • بدون دیدگاه

چه پودري را مي توان نانوپودر به شمار آورد؟

پودرها در سه حالت نانوپودر به شمار مي آيند:

حالت اول:
ساختار ذرات تشكيل دهنده ي پودر، در حد نانومتر باشد.

يعني اگر ساختار ذرات تشكيل دهنده ي يک پودر را به صورت يکي از اشكال منظم هندسي در نظر بگيريم، ميانگين اندازه ي اضلاع آن بين تا نانومتر باشد. مهمترين اشكال هندسي، كُره و مكعب اند. اگر ساختار ذرات تشكيل دهنده ي پودر را كُره فرض كنيم، بايد قطر كُره کمتر از نانومتر باشد و چنانچه ساختار آنها مكعب فرض شود، ميانگين اضلاع مكعب بايد در محدوده ي تا نانومتر قرار گيرد. به عبارت حسابي تر، ميانگين اضلاع مکعب بايد در اين رابطه صدق کند: nm nm. براي مثال، بلورهاي نمك طعام ساختاري مكعب شکل دارند.

يادآوري:
اگر بيشترِ ذرات تشکيل دهنده پودر، ابعادي ميان تا نانومتر داشته باشند، آن پودر، نانوپودر محسوب مي شود.

حالت دوم:
دانه هاي تشکيل دهنده پودر، ابعاد نانومتري داشته باشند.

در حالتي که اندازه ي ذرات تشكيل دهنده ي پودر از صد نانومتر بيشتر باشد، کافي است دانه هاي آن ابعاد نانومتري داشته باشند تا نانوپودر به شمار آيند. يک مثال براي فهم اين موضوع، اتم هايي هستند که به صورت منظم و درون سلول هايي که آنها را دانه مي ناميم، کنار هم قرار گرفته اند. مواد بلوري جامد نيز از سلول هاي ريزي تشكيل شده اند كه به آنها دانه مي گويند. درون هر دانه، اتم ها در يك جهت خاص و رديف هاي موازي چيده شده اند و تفاوت دو دانه مجاورِ هم، تفاوت در همين جهت گيري اتم هاست.

در دانه ي ، اتم ها در رديف هاي موازي و با زاويه ي درجه نسبت به افق چيده شده اند. در دانه ي اتم ها با زاويه ي درجه و در دانه ي اتم ها با زاويه ي درجه نسبت به افق چيده شده اند. وقتي اين سه دانه در كنار يكديگر قرار بگيرند، يك ذره تشكيل مي شود. به فضاي خالي بين دانه ها «مرز دانه» مي گويند. مرز دانه محلي است كه جهت چيده شدن اتم ها عوض مي شود.

همچنين دانه ها را مي توان مانند آجرهاي يك ديوار فرض كرد. در اين صورت، مرز بين دانه ها ملات بين آجرهاست. اگر قطر اين دانه ها بين تا نانومتر باشد، ذرات حاصل تشكيل نانوپودر مي دهند.

هر چه قطر دانه هاي يك ذره كمتر باشد (البته با حجم ثابت)، تعداد دانه هاي تشكيل دهنده ي آن بيشتر خواهد بود (واضح است كه هر چه آجرهاي تشكيل دهنده ي يك ديوار متر در متر كوچكتر باشند، تعداد آجرها بيشتر خواهد بود) و هر چه تعداد دانه ها بيشتر شود، مانند گره هاي يک فرش، تار و پود آن محكمتر و درهم تنيده تر است و بنابرين استحكام محصول بيشتر خواهد بود.

يادآوري:
اگر درصد قابل توجهي از دانه هاي تشكيل دهنده ي ذرات، نانومتري باشند، پودر، نانوپودر محسوب مي شود.

حالت سوم:
ذرات نانوپودر و ذرات پودر معمولي ترکيب شوند.

در اين حالت، پودر را «نانوپودر کامپوزيتي» مي نامند. کامپوزيت که از کلمه ي انگليسي composition گرفته شده، به معني ترکيب دو يا چند چيز است. ملموس ترين مثال براي كامپوزيت، كاه گل است. در كاه گل رشته هاي كاه در زمينه ي گِل پراكنده شده اند. در نانوپودرهاي كامپوزيتي نيز ذرات نانومتري در زمينه ي ذرات بزرگتر (غير نانومتري) پراكنده شده اند.

علت ترکيب شدن آنها اختلاف خواص اين دو ماده است. در کامپوزيت معمولاً زمينه از يک ماده ي نرم و افزودني از ماده ي سخت انتخاب مي شود. در اين صورت، هنگامي که به ماده نيرو وارد مي شود، زمينه نيرو را به رشته يا پودر اضافه شده منتقل مي كند تا بتواند در برابر نيروي واردشده مقاومپودر نانو چیست ؟
پودر نانو شوینده چیست ؟
پودر نانو شوینده یکی از بهترین و با کیفیت ترین محصولات در شستشوهای انواع مختلف وسیله های نقلیه و سطوح بسیار مختلف می باشد که از جمله ی آنها می توان به اتومبیل شخصی، هواپیما، عرشه های کشتی و قطار اشاره کرد.

شما می توانید مقدار مشخصی از این محصول را در آب حل کرده و با محلول به دست آمده خودروی خود را بدون استفاده از دست مورد شستشوی قرار دهید و بعد از گذشت چند دقیقه آن را با فشار آب بالا مورد شستشو قرار دهید.

شرکتتینا پرشین تابا اولین واردکننده و تولید کننده در زمینه تولید و عرضه انواع پودر نانو شوینده ها می باشد و سعی بر آن دارد تا با ارائه بهترین محصولات خود رضایت و توجه مشتریان را به سوی خود جذب کند.

پودر نانو با داشتن قدرت درخشندگی و پاکیزگی بسیار بالای خود توانسته است با سایر رقبای خود به راحتی رقابت کند و سهم بالایی را در بازار به دست آورد.

استفاده از پودر نانو در کارواش
استفاده از پودر نانو در کارواش و شستشوی خودرو از مهم ترین کاربرد های استفاده از این محصول می باشد و شما می توانید شاهد استفاده روز افزون آن در پیشرفته ترین کارواش های سطح کشور و جهان باشید.

با توجه به مزیت های که در استفاده از این محصول وجود دارد، افراد بسیار زیادی به دنبال استفاده از این محصول در کارواش خود هستند تا بتوانند با استفاده از این محصول بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به مشتریان و مراجعه کنندگان خود ارائه دهند .

با ورود این محصول در صنعت کارواش و شستشوی خودرو می توان انقلابی را در این صنعت مشاهده کرد.

از بزرگترین عواملی که سبب شده استفاده از این مواد در صنعت کارواش افزایش یابد ، عدم استفاده از دست در شستشو (تاچ لس ) می باشد. استفاده از این محصول در این صنعت بزرگترین رقیب با تمام مواد شوینده شده اند و توانسته اند در مدت زمان کمتری با تمام رقیب های خود رقابت کند.

نحوه ی استفاده از این مواد بسیار راحت و آسان می باشد

استفاده از این مواد در کشورهای خارجی از سال ها پیش رواج یافته است و بهترین نتایج را از پودر نانو در شستشوی خودروها بصورت Touchlessداشته اند که این امر را می توان به راحتی در رضایت مندی های مشتریان مشاهده کرد.

نکته اصلی که در استفاده از این مواد وجود دارد، استفاده از آب پر فشار برای شستن خودرو می باشد تا بتواند به راحتی محلول موجود بر روی خودرو را به راحتی پاک کرده و درخشندگی بی نظیر خود را بر جای بگذارد.

نحوه استفاده از پودر نانو
شما می توانید با به کار گیری این محصول، برجسته ترین و بزرگترین لکه های روی خودروی خود را تمیز و پاکسازی کنید.

شما می توانید در وب سایت ما راهنمایی های لازم در مورد نحوه استفاده از پودر نانو را به دست بیاورید.

دستور استفاده از این محصول با توجه به مقدار استفاده ی آن متغیر خواهد بود.

برای مثال شما اگر بخواهید 50 گرم از این مواد را مورد استفاده قرار دهید می توانید این مقدار را با یک لیتر آب مخلوط کرده و بعد به وسیله ابزارهای مخصوص پاش، محلول تهیه شده را بر روی بدنه اتومبیل و قسمت های مورد نظر بپاشید و به مدت 1 الی 5 دقیقه صبر کنید، سپس با آب فشار بالا شستشو دهید.

شما می توانید با استفاده از این مواد اتومبیلی بسیار درخشان و تمیزی را داشته باشید. علاوه بر آن که از این محلول در کارواش ها نیز استفاده می شود، شما هم چنین می توانید در منزل و پارکینگ خود نیز از این محلول تهیه و آماده کرده و مورد استفاده قرار دهید.

توجه داشته باشید که غلیظ کردن محلول پودر نانو هیچ تاثیری بر میزان تمیز و پاکیزگی خودرو شما نخواهد داشت و به همین دلیل سعی بر آن داشته باشید تا نسبت های محلول تهیه شده را مناسب انتخاب کنید.

تا غلظت محلول حاصل بیشتر نباشد که در این صورت عمل اسپری پاشی به سختی صورت خواهد گرفت.

شما می توانید با استفاده از این محلول آلودگی های موجود در موتور خودرو را نیز تمیز کنید. همانطور که در جریان هستید تمیز بودن موتور خودرو نقش بسیار بزرگی را در کارکرد سالم آن خواهد داشت.

شما می توانید به راحتی از این محلول در شستشوی تمام قسمت های خودرو استفاده کنید و خودروی خود را مثل روز اول تمیز و شیک کنید و صد در صد درخشندگی و تمیزی را برای خودرو خود به ارمغان بیاورید.

علت بالا بودن قدرت پاک کنندگی پودر نانو
علت بالا بودن قدرت پاک کنندگی پودر نانو به دلیل وجود ذراتی با قدرت پاک کنندگی بسیار فوق العاده و بی نظیر آن می باشد که می تواند تمام چربی ها و مواد کثیف روی بدنه و موتور خودرو را تمیز و پاکسازی کند.

فرمول شیمیایی موجود در این پودر سبب شده است که در کمترین زمان ممکن تمیز ترین و براق ترین خودرو را داشته باشید.

در شهرهای بزرگ نیز با توجه به بالا بودن میزان آلودگی در هوا، خودروها در مدت زمان بسیار کمتری آلوده و کثیف می شوند و شما بایستی به صورت مرتب آن ها را شستشو دهید.

به همین جهت کارواش ها با به کار بردن این محلول سعی بر آن دارند تا خودروی شما را با آخرین امکانات و به روزترین محصول تمیز کرده و عمر خودروی شما را افزایش دهند.

قیمت پودر نانو
با توجه به مزیت های بسیار بالا و کاربرد وسیع این محصول در صنعت شستشوی خودرو بایستی اشاره کرد که قیمت آن بسیار مناسب و کم می باشد به طوری که شما می توانید با هزینه های بسیار معقول و مناسب می باشد

شما در داخل پودر نانو ذرات آبی و زرد و سبزی و قرمزی را مشاهده خواهید کرد که هر کدام از این ذرات دارای کاربرد و نقشی هستند که به ترتیب می توان به داشتن خاصیت شستشو، چربی زدایی جرم گیری اشاره کرد.

این پودر کاملا با محیط زیست سازگار بوده و کمترین آسیب را به محیط زیست خواهد رساند.

هم چنین می تواند خودروی شما را از اشعه های مضر نور خورشید محفوظ نگه دارد.

خرید پودر نانو
شما می توانید به راحتی پودر نانو را از فروشگاه های و نمایندگی های مربوط در این زمینه خریداری و تهیه کنید و برای این کار کافی است که در اسرع وقت به فروشگاه مورد نظر مراجعه کرده و اقدام به خرید داشته باشید.

هم چنین یکی از راحت ترین راه های خرید مواد نانو برای شستشوی خودرو مراجعه به وب سایت diamond chemical می باشد که از این طریق می توانید با مشاهده بسته های ارائه شده در وب سایت رسمی این شرکت، یکی از آن ها را خریداری و تهیه نمایید.

در هنگام خرید این محصول به مشخصات و اطلاعات ارائه شده در روی این بسته توجه داشته باشید و به اصل بودن آن هم توجه کنید چرا که بسیاری از افراد هستند که جهت کسب سود بیشتر محصولات تقلبی را به مردم ارایه می دهند.

این امر نه تنها خودرو شما را تمیز نخواهد کرد بلکه سبب آسیب رساندن به رنگ و بدنه خودرو شما نیز می شود.
محصولات اورجینال را فقط از نمایندگی های معتبر خریداری فرمایید

مطالب مرتبط

نانو پودر

نانو پودر چیست؟

نانو پودر‌ ها ذرات ریزی هستند که از خرد کردن قطعات جامد و بزرگ، یا ته‌نشین شدن ذرات جامد معلق در محلول‌ها به دست می‌آیند. نانو پودر ها ذراتی هستند که اندازه آن ها کمتر از 100 نانو متر است. در ادامه این مطلب از شرکت بازرگانی تینا پرشین تابا قصد داریم تا شما را…

 • انتشار: 24 سپتامبر 2020
 • 4847 بازدید
مواد شستشو برای کارواش

کارواش نانو چیست؟

کارواش و انواع روش ها شست و شوی خودرو برای شستو شوی خودرو ها اخیرا شاهد ظهور روش های متفاوتی هستیم .شستوشو ی خودرو با استفاده از آب تحت فشار گرم و سرد پر رونق ترین این روش هادر حال حاضر میباشند.در سال های گذشته رانندگان ترجیح میدادند خودرو های خود را به روش خود…

 • انتشار: 30 نوامبر 2018
 • 2141 بازدید

مقالات

آیا آنزیم های سازگار با محیط زیست هستند؟ آنزیم ها می توانند به طور طبیعی در محیط طبیعی زیست تخریب پذیر باشند، که نوع جدیدی از مواد خام است که از مزیت طبیعی انسان ها گرفته شده است. علاوه بر این، آنزیم ها می توانند مواد شیمیایی را در بسیاری از کاربردها جایگزین کنند و آسیب…

 • انتشار: 14 جولای 2018
 • 1178 بازدید

دانستنی های خودرو – نحوه پاک کردن موتوربا محصولاتDIAMOND CHEMICAL هرچه عمر خودرو بیشتر می شود، بیش از پیش خاک و دوده جاده ها و آزادراه ها در آن جمع می شوند. همچنین مایعاتی که از تعمیرات پیشین نشت کرده اند هنوز به صورت کثیفی های به جامانده قابل دیدن هستند. موتورها به سرعت ظاهری…

 • انتشار: 9 آگوست 2019
 • 1379 بازدید

دیدگاه‌ها