ArabicEnglishPersianRussianTurkish
محصولات اورجینال دايموند كيميكال (Diamond Chemical) را با قیمت مناسب، تنها از نمایندگی‌های معتبر تهیه فرمایید!

نانو پودر چیست؟

 • انتشار: 24 سپتامبر 2020
 • 4000 بازدید
 • بدون دیدگاه

نانو پودر‌ ها ذرات ریزی هستند که از خرد کردن قطعات جامد و بزرگ، یا ته‌نشین شدن ذرات جامد معلق در محلول‌ها به دست می‌آیند. نانو پودر ها ذراتی هستند که اندازه آن ها کمتر از 100 نانو متر است. در ادامه این مطلب از شرکت بازرگانی تینا پرشین تابا قصد داریم تا شما را با نانو پودر ها بیشتر آشنا کنیم. همراه ما باشید.

 

به چه پودر هایی نانو پودر می گونید؟

نانو پودر ها در سه حالت موجود هستند:

نوع اول:

مدل ذرات تشكيل دهنده نانو پودر نوع اول  در حد نانومتر است.

يعنی اگر ساختار ذرات تشكيل دهنده يک نانو پودر را به صورت يکی از اشكال منظم هندسی در نظر بگيريم، ميانگين اندازه اضلاع آن بين 1 تا 10 نانومتر است.

اگر بيشتر ذرات تشکيل دهنده نانو پودر، ابعادی بین نانومتر باشد، آن پودر، نانو پودر محسوب می شود!

 

نوع دوم:

در نوع دوم باید دانه های تشکيل دهنده پودر، ابعاد نانومتری داشته باشند.

در حالتی که اندازه ذرات تشكيل دهنده پودر از صد نانومتر بيشتر باشد، کافی است دانه های آن ابعاد نانومتری داشته باشند تا نانوپودر به شمار آيند.

درون هر دانه، اتم ها در يك جهت خاص و رديف های موازی چيده شده اند و تفاوت دو دانه مجاور هم، تفاوت در همين جهت گيری اتم ها است.

اگر درصد قابل توجهی از دانه های تشكيل دهنده ذرات، نانومتری باشند، پودر، نانو پودر محسوب می شود.

نوع سوم:

در این نوع ذرات نانو پودر و ذرات پودر معمولی ترکيب شوند.

در مدل هنگامی که به ماده نيرو وارد می شود، زمينه نيرو را به رشته يا پودر اضافه شده منتقل می كند تا بتواند در برابر نيروی وارد شده مقاومت بيشتری داشته باشد!

 

 

از نانو پودر چگونه استفاده می کنند؟!

شما می توانید با به کار گیری این محصول، برجسته ترین و بزرگترین لکه های روی خودروی خود را تمیز و پاکسازی کنید.

دستور استفاده از این محصول با توجه به مقدار استفاده ی آن متفاوت خواهد بود.

شما می توانید با استفاده از این مواد اتومبیلی بسیار درخشان و تمیزی را داشته باشید. علاوه بر آن که از این محلول در کارواش ها نیز استفاده می شود، شما هم چنین می توانید در منزل و پارکینگ خود نیز از این محلول تهیه و آماده کرده و مورد استفاده قرار دهید.

توجه داشته باشید که غلیظ کردن محلول پودر نانو هیچ تاثیری بر میزان تمیز و پاکیزگی خودرو شما نخواهد داشت و به همین دلیل سعی بر آن داشته باشید تا نسبت های محلول تهیه شده را مناسب انتخاب کنید.

حتما دفت داشته باشید که غلظت محلول حاصل بیشتر نباشد که در این صورت عمل اسپری پاشی به سختی صورت خواهد گرفت.

شما می توانید با استفاده از این محلول آلودگی های موجود در موتور خودرو را نیز تمیز کنید. همانطور که در جریان هستید تمیز بودن موتور خودرو نقش بسیار بزرگی را در کارکرد سالم آن خواهد داشت!

 

شما می توانید به راحتی از این محلول در شست و شوی تمام قسمت های خودرو استفاده کنید و خودروی خود را مثل روز اول تمیز و شیک کنید و صد در صد درخشندگی و تمیزی را برای خودرو خود به ارمغان بیاورید.

 

دلیل بالا بودن قدرت پاک کنندگی پودر نانو :

علت بالا بودن قدرت پاک کنندگی پودر نانو به دلیل وجود ذراتی با قدرت پاک کنندگی بسیار فوق العاده و بی نظیر آن می باشد که می تواند تمام چربی ها و مواد کثیف روی بدنه و موتور خودرو را تمیز و پاکسازی کند.

فرمول شیمیایی موجود در این پودر سبب شده است که در کمترین زمان ممکن تمیز ترین و براق ترین خودرو را داشته باشید.

 

قیمت پودر نانو

با توجه به مزیت های بسیار بالا و کاربرد وسیع این محصول در صنعت شستشوی خودرو بایستی اشاره کرد که قیمت آن بسیار مناسب و کم می باشد به طوری که شما می توانید با هزینه های بسیار معقول و مناسب می باشد

شما در داخل پودر نانو ذرات آبی و زرد و سبزی و قرمزی را مشاهده خواهید کرد که هر کدام از این ذرات دارای کاربرد و نقشی هستند که به ترتیب می توان به داشتن خاصیت شستشو، چربی زدایی جرم گیری اشاره کرد.

این پودر کاملا با محیط زیست سازگار بوده و کمترین آسیب را به محیط زیست خواهد رساند.

هم چنین می تواند خودروی شما را از اشعه های مضر نور خورشید محفوظ نگه دارد.

مطالب مرتبط

دستگاه های کارواش نانو بخار زاگرس

کارواش بخار – کارواش نانو بخار – کارواش کارواش بخار کارواش بخار و کارواش نانو بخار ( Steam-Carwash ) شرکت فن آوران زاگرس به شماره ثبت 11554 با آخرین تکنولوژی روز دنیا، مجهز به بخار مرطوب ، بخار خشک و دارای خروجی آبگرم و مجهز به سیستم رسوب زدایی جهت کارواش ( CarWash ) ،…

 • انتشار: 2 آوریل 2019
 • 1990 بازدید

مقالات

آیا آنزیم های سازگار با محیط زیست هستند؟ آنزیم ها می توانند به طور طبیعی در محیط طبیعی زیست تخریب پذیر باشند، که نوع جدیدی از مواد خام است که از مزیت طبیعی انسان ها گرفته شده است. علاوه بر این، آنزیم ها می توانند مواد شیمیایی را در بسیاری از کاربردها جایگزین کنند و آسیب…

 • انتشار: 14 جولای 2018
 • 1082 بازدید

مراقب نیش فروشندگان غیر مجاز باشید

مدیران محترم کارواش ها و نمایندگی های فروش بایستی مراقب نیش فروشندگان غیر رسمی و محصولات تقلبی که تحت عنوان پودر نانو از پودر های بشدت قلیایی و یا اسیدی که کاربرد در صنایع ابکاری و غیر شوینده رادارندکه موجب اسیب و صدمه  به رنگ و پوسیدگی در میان مدت و حتی کوتاه مدت به…

 • انتشار: 14 جولای 2018
 • 2073 بازدید
مواد شستشو دنا

پورد نانو چیست؟

چه پودري را مي توان نانوپودر به شمار آورد؟ پودرها در سه حالت نانوپودر به شمار مي آيند: حالت اول: ساختار ذرات تشكيل دهنده ي پودر، در حد نانومتر باشد. يعني اگر ساختار ذرات تشكيل دهنده ي يک پودر را به صورت يکي از اشكال منظم هندسي در نظر بگيريم، ميانگين اندازه ي اضلاع آن…

 • انتشار: 11 آوریل 2019
 • 3712 بازدید

دیدگاه‌ها